Zdrowe ciało przy pracy zdalnej

Zdrowe ciało przy pracy zdalnej

Coraz większa liczba osób decyduje się na odpuszczenie codziennych dojazdów do biura na rzecz pracy w domu. Wiąże się to z ryzykiem wystąpienia różnych problemów natury psychicznej, ale również fizycznej. Warto zadbać o swoje ciało w momencie, kiedy większość czasu spędzamy zamknięci w swoich czterech ścianach.

Układ oddechowy i krążenie krwi

Przy okazji pracy zdalnej odchodzą nam nawet tak błahe aktywności fizycznej jak podróż do biura za pomocą komunikacji miejskiej, czy też chociaż kilkusetmetrowy spacer z mieszkania do miejsca parkingowego. Może mieć to fatalne skutki dla prawidłowego krążenia krwi w organizmie. Dlatego też warto skorzystać z pomocy lekarza, którym bardzo często może okazać się kardiolog. Wrocław, Poznań, Warszawa - w każdym z miast wojewódzkich można znaleźć ogromną liczbę specjalistów. Ich wieloletnia praktyka, doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt z pewnością wyłapią wszystkie niedoskonałości oraz pozwolą na skuteczną diagnozę.

Prawidłowa postawa ciała

Siedzący tryb życia ma opłakane skutki dla naszego ciała. Najczęściej skutki mogą się objawiać w postaci bólu pleców w okolicach lędźwi i krzyża, oraz ociężałych nogach. Dlatego warto zastanowić się nad załagodzeniem skutków siedzenia kilkanaście godzin dziennie przed komputerem. Przede wszystkim należy zakupić matę do ćwiczeń i jak najczęściej, a przede wszystkim regularnie, stosować ćwiczenia rozciągające. Również spotkania ze specjalistami, którzy mogą zaoferować szkolenia podologiczne lub regularne masaże mogą okazać się zbawienne.

Kłopoty ze wzrokiem

Najbardziej narażone na problemy przy okazji pracy z komputerem są bez wątpienia oczy. Sztuczne światło monitora obciąża cały układ wzrokowy, toteż regularne badania u optometrysty bądź okulisty powinny być wręcz narzucane przez pracodawców. Nie zawsze jednak musi się to wiązać z wadą wzroku. Niekiedy wystarczy stosowanie kropli do oczu, bądź kupno okularów specjalnie przystosowanych do pracy przed komputerem, czy też innym monitorem wydzielającym sztuczne światło.