Wysokiej jakości wsparcie. Kiedy wybrać się z dzieckiem do specjalisty?

Wysokiej jakości wsparcie. Kiedy wybrać się z dzieckiem do specjalisty?

Kiedy udać się z dzieckiem do specjalisty? Takie i podobne pytania często zadają sobie rodzice, którzy zauważą u swojej pociechy niepokojące objawy lub zachowania. Z całą pewnością bardzo ważne jest to, aby reagować stosunkowo szybko i udać się po poradę, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Tyczy się to oczywiście nie tylko zdrowia psychicznego, ale i fizycznego. Reagując szybko, uniknąć można wielu schorzeń, oraz późniejszych komplikacji.

Czym jest mutyzm wybiórczy?

Jednym ze schorzeń, które pojawia się coraz częściej w krajach wysokorozwiniętych, jest tak zwany mutyzm wybiórczy. Warto więc wiedzieć, czym jest i, dlaczego w ogóle się pojawia. Mutyzm wybiórczy polega na zakłóconych kontaktach z innymi ludźmi, w przypadku dzieci najczęściej z rówieśnikami. Dziecko, które boryka się z mutyzmem, ma problemy z nawiązaniem kontaktu z określonymi osobami, albo w określonych sytuacjach. Na przykład w kontaktach z rodzicami jest otwarte i gadatliwe, podczas gdy w ogóle nie odzywa się do swoich rówieśników z przedszkola, bądź szkoły. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z doświadczonym psychologiem, który zajmuje się takimi problemami na co dzień.

Kiedy zwrócić się o pomoc do psychologa?

Podejrzenie mutyzmu wybiórczego, z całą pewnością jest jedną z sytuacji, w których warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Warto jednak sprawdzić, który to będzie doświadczony i wykwalifikowany psycholog dziecięcy. Kraków ma do zaoferowania wielu specjalistów, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób dotrzeć do dziecka w każdym wieku. Konsultacji z psychologiem wymaga każde niecodzienne zachowanie, które wskazywać może na poważny problem lub traumę. Warto pamiętać, że im szybciej się zadziała, tym szybciej terapia zacznie przynosić oczekiwane rezultaty, a dziecko bezproblemowo funkcjonować będzie w społeczeństwie.

Odczulanie - kiedy warto spróbować?

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszy się również odczulanie. Może ono zostać przeprowadzone na kilka różnych sposobów, ale, z całą pewnością jednym z najlepszych będzie odczulanie biorezonansem. Wskazuje on naprawdę sporą skuteczność w przypadku różnych rodzajów alergii. Stosowany może być także w przypadku dzieci, co daje sporą szansę na powodzenie. Odczulanie pomaga łagodzić skutki zwłaszcza alergii wziewnych, które są ogromnym utrudnieniem na przykład wiosną, oraz latem. Dzięki temu dziecko może poczuć się o wiele lepiej i bezpiecznie korzystać z czasu spędzanego na zewnątrz.