Wyposażenie, które powinno znajdować się w każdym salonie kosmetycznym

Wyposażenie, które powinno znajdować się w każdym salonie kosmetycznym

Chcesz otworzyć salon kosmetyczny? W takim razie na pewno zastanawiasz się, jak powinieneś wyposażyć swój salon. Na rynku istnieje wiele salonów piękności, dlatego coraz trudniej nowym przedsiębiorcom wyróżnić się na tle konkurencji. Klientów można z pewnością przyciągnąć wysokojakościowymi usługami zapewnionymi przez dobre i stylowe wyposażenie. Poniżej przedstawiamy wyposażenie, które powinno znajdować się w każdym salonie kosmetycznym.

Meble kosmetyczne – jakie wybrać?

To jakie meble kosmetyczne wybrać do swojej działalności zależy od tego, jaki rodzaj działalności będziemy prowadzić. Gabinety kosmetyczne zazwyczaj zajmują się stylizacją paznokci, a więc potrzebne będą stoliki, krzesła, fotel do pedicure oraz szafki na akcesoria. Wyposażenie powinno zostać dobrane również pod kątem dostępnego metrażu. Im większy mamy salon, tym więcej stanowisk obsługujących manicure powinno się tam znaleźć. Gabinety kosmetyczne świadczące usługi o wysokiej jakości posiadają dodatkowe meble kosmetyczne, aby móc świadczyć szeroki wachlarz zabiegów.

Podgrzewacz do wosku w salonie kosmetycznym

Każdy dobry salon kosmetyczny świadczący usługi pielęgnacyjne powinien posiadać podgrzewacz do wosku. Na rynku producenci oferują podgrzewacze wosku na wkłady z rolką, podgrzewacze stojące do wosku w puszce i wosku twardego oraz podgrzewacze wielofunkcyjne. Szczególnie trzeci rodzaj jest wykorzystywany przez salony kosmetyczne, ponieważ takie urządzenie umożliwia wykonanie zabiegów na kilku klientach jednocześnie, nawet gdy wchodzą w grę różne metody i rodzaje wosku. Zakupując taki sprzęt, każdy przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na moc, pojemność, możliwość regulowania grzania i termostat, wyświetlacz oraz akcesoria do depilacji.

Przenośny fotel kosmetyczny do salonu

Chcąc przyciągnąć klientów do salonu świadczącego usługi upiększania ciała, nie może w nim zabraknąć wygodnego fotela. Przenośny fotel kosmetyczny zapewni szczególną wygodę podczas realizacji usług pielęgnacyjnych. Są one stabilne, wygodne, a te z bogatszym wyposażeniem umożliwiają sterowanie elektryczne, dzięki temu pracownicy mogą pracować w dogodnych warunkach. Producenci na rynku oferują wiele różnorodnych modeli takich foteli, dzięki temu każdy właściciel salonu kosmetycznego dobierze sprzęt do swoich potrzeb. Ceny takich przenośnych foteli zależą od jakości wykonania fotela oraz możliwych funkcji. Najtańsze fotele są dostępne już od około 3500 złotych. Za fotele z wyższej półki trzeba zapłacić 6000-7000 złotych.