W jakich sytuacjach zgłosić się do specjalisty?

W jakich sytuacjach zgłosić się do specjalisty?

Są takie sytuacje w życiu, gdy skorzystanie z fachowej pomocy udzielonej przez specjalistę, jest podstawą. Warto więc wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na to, aby zmienić coś w swojej codzienności i odważnie zgłosić się do kogoś, kto będzie wiedział, w jaki sposób pokierować daną osobą tak, aby faktycznie poczuła się lepiej. Najczęściej takie wsparcie udzielane jest w przypadku osób, które mają problemy natury psychologicznej. Podpowiadamy, jak rozpoznać wszelkiego rodzaju problemy, zanim staną się jeszcze większe.

Czym jest mutyzm wybiórczy i kiedy można go podejrzewać u swojego dziecka?

Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny nie należy do najłatwiejszych. To właśnie wtedy u malucha zachodzi wiele zmian związanych z jego dorastaniem. Często to w tym momencie pojawiają się jakieś większe lub mniejsze problemy. Wiele z nich można rozwiązać, ale nie oznacza to, że uda się bez wsparcia specjalisty. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się mutyzm wybiórczy. Leczenie dzięki temu będzie lepiej dobrane i szybciej przyniesie pozytywne rezultaty. Przede wszystkim mutyzm wybiórczy można podejrzewać wtedy gdy, dziecko ma problem z komunikacją, ale tylko w sytuacjach z niektórymi osobami. Na przykład w domu jest bardzo rozgadane i pogodne, a w przedszkolu nie nawiązuje już relacji z rówieśnikami i ma trudności z odnalezieniem się w danej sytuacji. Jeśli ma się chociaż cień obawy, że może być to właśnie mutyzm, wtedy najlepiej będzie skonsultować to ze specjalistą. Dobry psycholog dziecięcy na pewno nie pomyli objawów z innymi przypadłościami. W ten sposób sprawnie będzie można znaleźć ewentualne źródło takiego problemu i podjąć terapię dopasowaną do potrzeb malucha.

Problem w związku? Działaj, gdy w małżeństwie nie dzieje się najlepiej!

W każdym związku może zdarzyć się kryzys. Kluczem do dobrych relacji jest jednak szukanie rozwiązania tej sytuacji i odpowiednie podejście. Czasami dana sytuacja jest już na tyle poważna, że potrzeba dodatkowego wsparcia. Najlepiej pod postacią terapeuty. Czy psychoterapia małżeńska Kraków to faktycznie polecane rozwiązanie? Niewątpliwie pomaga w poprawie komunikacji między małżonkami i lepszy rozumieniu swoich problemów. Bardzo często jest to pozytywny początek do naprawy relacji międzyludzkich. Psychoterapeuta może pomóc również spojrzeć na wszystko z odmiennej perspektywy. Takie świeższe spojrzenie także przynosi rezultaty. Oczywiście wiele zależy też od konkretnego problemu i tego czy obie strony faktycznie mają szczere chęci do jego rozwiązania.