W co warto wyposażyć pokój dla nastolatki?

W co warto wyposażyć pokój dla nastolatki?

Nastoletnie lata to szczególny czas, pełen zmian i emocji. Jak wiadomo, czas ten często wiąże się z buntowniczym nastawieniem do otoczenia i szukaniem własnego stylu. Jak pomóc nastolatce w tym trudnym okresie? W co wyposażyć jej pokój, aby miała swój własny, prywatny kącik? Zdecydowanie warto postawić na dziewczęce akcesoria i kosmetyki.

Prywatna oaza spokoju

Każda nastolatka uznaje swój pokój za miejsce wręcz święte, do którego nikt nie ma prawa wejść bez pozwolenia. Gromadzone są w nim wspomnienia, zdjęcia, ulubione książki i inne przedmioty. W co warto zainwestować, aby sprawić młodej dziewczynie radość i w realny sposób przyczynić się do jej lepszego samopoczucia w chwilach zwątpienia i nastoletnich rozterek? Warto postawić na dobrej jakości sprzęt grający, łóżko z baldachimem lub małą biblioteczkę. Nastolatki uwielbiają również toaletki kosmetyczne z lustrem, przed którymi mogą się stroić i wymyślać nowe stylizacje do szkoły lub na spotkanie z przyjaciółmi. Taki mebel z pewnością doda młodej kobiecie pewności siebie i poczucia wyjątkowości.

Przydatne kosmetyki

Jak wiadomo, nastoletnie dziewczyny uwielbiają pielęgnować swój wygląd i dbać o dobry wizerunek. Warto jednak sprawdzić, z jakich kosmetyków korzysta młoda dama: czy ich skład jest odpowiednio dobrany do młodej skóry, czy nie są zbyt obciążające i zbyt...tanie. Oczywiście tanie wcale nie znaczy złe! Młode dziewczyny jednak często wolą kupić dużo tańszy kosmetyk, aby zaoszczędzić np. na wyjście ze znajomymi. Tani krem do stylizacji włosów czy lakier do paznokci nie wyrządzą nastolatce jeszcze aż takiej krzywdy, jednak puder czy żel do twarzy wątpliwej marki mogą już sporo nabroić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zrobienie dziewczynie drogeryjnych zakupów lub zamówienie odpowiednich kosmetyków przez Internet razem z nią!

Pamiętaj o czystości!

Nie każda nastolatka lubi dbać o czystość. To okres buntu i poczucia niesprawiedliwości, dlatego dziewczęta często nie chcą sprzątać swojego pokoju - wolą w tym czasie posłuchać muzyki czy spotkać się z koleżankami. Warto pamiętać, aby dziecko od najmniejszych lat szanowało prywatną przestrzeń i uczyło się o nią dbać. Dziewczyny w wieku nastoletnim są już wystarczająco dorosłe, aby w 100% samodzielnie sprzątać swój pokój. Aby pomóc młodej kobiecie, możesz zainwestować w dobrej jakości środki czystości (w ofercie ma je każda hurtownia chemii gospodarczej), kolorowe rękawiczki i gąbki, czy nawet specjalny planer sprzątania. Wszystko po to, aby nastolatka czuła, że jest odpowiedzialna za swoją prywatną przestrzeń.