Trzy artykuły, których nie powinno zabraknąć w damskiej torebce!

Trzy artykuły, których nie powinno zabraknąć w damskiej torebce!

Kobiece torebki potrafią skrywać w sobie wiele sekretów. To niewiarygodne, ile rzeczy można wysupłać z nawet niewielkiej torebki, kiedy porządkuje się ją pod koniec każdego miesiąca... Zdarza się jednak, że na spotkanie potrzebna jest nam zgrabna kopertówka bądź torebka przede wszystkim lekka. Co w takim wypadku powinno się w niej znaleźć – poza portfelem, kluczami i telefonem? Podpowiadamy!

Gaz pieprzowy – bo najważniejsze jest bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy wychodzisz w porze porannej, czy wieczornej – w odmętach Twojej torebki nie powinno zabraknąć gazu pieprzowego. To tak zwany „must have”, który często noszony jest właśnie po to, by nie musieć z niego korzystać, a który poprawia nasze samopoczucie, poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Każda kobieta niezależnie od kraju, wieku i miejsca pochodzenia powinna o to zadbać, będąc gotową na każdą sytuację. Tym bardziej że gaz pieprzowy jest łatwo dostępny i nie zajmuje wiele miejsca, więc nie ma powodu, by rezygnacja z niego była koniecznością.

Podstawowe artykuły higieniczne

Nigdy nie wiadomo, kiedy te również będą nam potrzebne. W ich skład wchodzą produkty takie jak: nawilżające chusteczki do higieny intymnej (te antyalergiczne możesz wykorzystać również przy chociażby poprawieniu makijażu), płyn do dezynfekcji rąk w podróżnym opakowaniu oraz podpaski, tampony bądź kubeczek menstruacyjny i wkładki. Nie musisz martwić się ich zakupem; praktycznie każda hurtownia chemii gospodarczej oraz drogeria, również online, posiada je w swojej ofercie. Warto dokonać zakupu hurtowego po okazjonalnej cenie i uzupełnić każdą z torebek. Dzięki temu nigdy już nie dasz się zaskoczyć, czy to w trakcie korzystania z publicznej toalety, czy dotykając na przykład barierek w transporcie publicznym. Regularna dezynfekcja rąk to skuteczny sposób na ochronę przed wirusami i bakteriami osadzającymi się szczególnie na dłoniach.

Ochronna pomadka, krem do rąk i nie tylko

Oto kolejne przykłady artykułów, których nie powstydziłaby się żadna damska torebka. Ochronna pomadka czy balsam do ust niezawodnie sprawdzają się nie tylko zimą, gdy mróz negatywnie oddziaływać będzie na usta, doprowadzając do ich pęknięcia; o każdej porze roku pomadka doda im wyrazistości i podkreśli ich urok, może stanowić również bazę pod szminkę. Natomiast krem do rąk to świetne zabezpieczenie delikatnej skóry dłoni przed przesuszeniem, szczególnie po użyciu na nich środka dezynfekującego o wysokim stężeniu alkoholu. Zimą dobrze mieć przy sobie również krem do twarzy, a latem – zaopatrz się w plasterki na odciski do sandałów, japonek i klapek.

A Ty...? Jakie są Twoje propozycje produktów, które warto zawsze nosić przy sobie? Napisz do nas już dziś i nie zapomnij sprawdzić kolejnych nadchodzących wpisów.

Do poczytania!!