Przygotuj dom na Święta Bożego Narodzenia

Przygotuj dom na Święta Bożego Narodzenia

Lato minęło w mgnieniu oka, nadeszły chłodne dni i nim się obejrzymy będziemy czynić przygotowana do Świąt Bożego Narodzenia. To cudowny okres, który spędzamy z rodziną i przyjaciółmi, oglądamy świąteczne filmy, jemy pyszne wypieki, słuchamy świątecznej muzyki. Jednak same przygotowania nie wyglądają już tak pięknie. By święta były udane, czeka nas ciężka praca i bardzo dużo przygotować. Jedną z najmniej ulubionych czynnością jest porządkowanie domu. Jak zrobić to z głową? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Świąteczne porządki? Przygotuj się do nich

Porządków nie warto robić z marszu, by były udane trzeba się po prostu do nich przygotować. Najlepiej, gdy zaplanujemy je kilka tygodni przed wielkim wydarzeniem. Wtedy na sam koniec zostaną nam tylko drobne czynności, jak ścieranie kurzu, czy mycie podłóg. Najważniejsze jest skompletowanie wszelkich środków czystości, których użyjemy podczas generalnego sprzątania domu. Warto zrobić listę zakupów i odwiedzić takie miejsce jak, hurtowania chemii gospodarczej. Znajdziemy tu wszystkie niezbędne chemikalia, które sprawią, że nasz dom będzie lśnił i pachniał przez długi okres czasu.

Świąteczne porządki krok po kroku

Świąteczne porządki wcale nie muszą być żmudne i męczące. Jeżeli rozplanujemy je na kilka tygodni, nawet nie odczujemy przy nich większego zmęczenia, a za to będziemy mogli cieszyć się czyściutkim domem. Najtrudniejsze i najbardziej wymagające czynności powinniśmy zaplanować na samym początku, dzięki temu na koniec zostanie to, co najprzyjemniejsze do zrobienia. Na początku listy może znaleźć się mycie okien, warto poświęcić na to cały dzień i zrobić to wyjątkowo dokładnie. Dokładne szorowanie łazienki jest równie pracochłonne, dlatego tego też lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę. Harmonogram może uwzględniać np. dwa tygodnie, podczas których regularnie, każdego dnia będziemy dokonywać drobnych czynności, a w soboty sprzątać bardziej wymagające miejsca.

Podczas sprzątania stwórz odpowiednią aurę

Podczas generalnych porządków możemy się również relaksować. Ten czas może umilać nam dobra muzyka, kubek ulubionej herbaty lub serial, który gdzieś tam będzie leciał sobie w tle. W końcu przygotowujemy nasz dom na przybycie gości, a kto z nas nie lubi celebrować chwil w pięknym otoczeniu? Odpowiednio pozytywne nastawienie pozwoli nam na to, że ten moment może stać się naprawdę wyjątkowy.

Zainteresował Cię powyższy artykuł? Zapoznaj się z naszym portalem, gdzie znajdziesz wiele ciekawostek, recenzji produktów i inspiracji.