Piękna skóra na wakacje? To takie proste!

Piękna skóra na wakacje? To takie proste!

Nareszcie mamy lato. Piękna pogoda sprzyja, wysokie temperatury i dni wypełnione słońcem. Po tak długo trwającym lockdownie, chyba każdy z nas marzył o wakacjach. Bez względu na to czy udamy się w tropiki czy wybierzemy się nad polskie morze, pragniemy dobrze wyglądać i przywieźć niezapomniane wspomnienia oraz piękne zdjęcia, którymi pochwalimy się naszej rodzinie i znajomym. Z tej okazji szczególnie warto zadbać o swój wygląd. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!

Salon piękności w domowym zaciszu

Chyba każda z Pań marzy o tym by mieć w swoim domu chociażby niewielką przestrzeń, w której będzie mogła wykonywać drobne zabiegi kosmetyczne. Nie jest to wcale takie trudne. Możemy zakupić podstawowe meble kosmetyczne, kilka urządzeń takich jak zestaw do manicure oraz dobrej jakości kosmetyki. Dzięki temu możemy oszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, które wydałybyśmy w salonie kosmetycznym. Oczywiście nie wszystkie zabiegi jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, ale wiele z nich nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Zwłaszcza w okresie wakacji warto zastanowić się nad tym pomysłem. Nasza skóra podczas upałów wymaga szczególnej pielęgnacji.

Zabieg, który wykonasz sama? Depilacja!

Podstawowym zabiegiem, który powinnyśmy wykonać przed wyjazdem na wakacje, by nasze ciało pięknie wyglądało w bikini jest depilacja. Potrzebujemy jedynie dobrej jakości podgrzewacz do wosku oraz wosk, który będzie się dobrze rozgrzewał. Zabieg jest prosty do wykonania i gdy zrobimy go prawidłowo wcale nie musi boleć! Depilacja woskiem to jedna z bezpieczniejszych i najbardziej naturalnych form pozbycia się owłosienia praktycznie z każdego miejsca na naszym ciele. Skóra pozostaje gładka nawet przez okres sześciu tygodni (chociaż to sprawa bardzo indywidualna).

Zabieg, który wykonasz sama? Manicure!

Oczywiście nie ma wakacji bez pięknie pomalowanych paznokci! Udając się na urlop wiele Pań decyduje się trochę zaszaleć, tworząc manicure w letnich kolorach. Ten zabieg również możemy wykonać samodzielnie, a przy tym świetnie się bawić. Dobrze jest zakupić zestaw do jego wykonywania oraz przenośny fotel kosmetyczny, by mieć komfort pracy. Na początku efekt może nie być zachwycający, ale z czasem na pewno nabierzemy wprawy i będziemy chciały wykonywać manicure nie tylko sobie, ale i przyjaciółkom. To świetny sposób na relaks!

Wakacje to piękny czas, ale dobrze jest się do nich odpowiednio przygotować, pamiętajmy również o używaniu kremów z filtrem, nawet w pochmurne dni.