Na świeżym powietrzu

Na świeżym powietrzu

Wiosenne rozkwitanie kwiatów rychło zapowiada poprawę pogody. Dni stają się coraz dłuższe, a smutne przymrozki i pochmurne niebo zastępuje słońce i wrzucenie grubych kurtek głęboko do szafy. Dla wielu stanowi ona najprzyjemniejszy okres w całym roku. Wiosna to idealny czas na poszukanie aktywności fizycznych z dala od telewizora i zamkniętych przestrzeni.

Na dwóch kółkach

W sumie nie ma znaczenia, o jakich dwóch kółkach mówimy. Każde z nich w pewnym sensie stanowią znakomitą alternatywę dla poruszania się. Miłośnicy szybkiego przemieszczania się po mieście wybierają skutery. W Polsce kojarzą się one głównie z dostawcami jedzenia, ale na przykład we Włoszech bardzo duża część pracowników właśnie w taki sposób jeździ do pracy, dzięki czemu unika problemów z parkowaniem. Fani adrenaliny wyciągają z garażu lekko zakurzone motocykle i wyruszają poczuć prędkość na autostradach lub bezdrożach, w zależności od preferencji. Rowerowe wycieczki to znakomity pomysł dla tych, którzy cenią sobie spędzić czas z rodziną. Wystarczy założyć fotelik na rower i móc delektować się czasem na świeżym powietrzu w otoczeniu najbliższych nam osób.

Śladami Tigera Woodsa

Myśląc o golfie mamy przed oczami mało ekscytujący z perspektywy laika spektakl w telewizji, w którym komentatorzy po każdym odbiciu mówią wiele niezrozumiałych zwrotów. Wystarczy jednak wgłębić się w temat, aby natychmiast chcieć odwiedzić najlepsze pola golfowe w kraju. A tych w Polsce zdecydowanie nie brakuje. Wystarczy tylko zauważyć, że cała centralna część Europy Środkowo-Wschodniej, w tym naszego państwa, obfituje w równiny oraz delikatne zmiany w ukształtowaniu terenu. Takie warunki są idealne na naukę oraz praktykę golfa. Wiele osób uważa, że chodzi wyłącznie o trzymanie kija oraz uderzenie w małą piłeczkę. Nic bardziej mylnego. Stanowi on jeden z najtrudniejszych sportów pod kątem technicznym, ponieważ należy bardzo dokładnie złożyć swoje ciało do poprawnego uderzenia.

W gronie przyjaciół

Sporty indywidualne oczywiście cieszą się dużym zainteresowaniem w momencie, kiedy chcemy zadbać o naszą formę oraz ciało. Nic jednak nie zastąpi spędzenia czasu z kumplami lub przyjaciółkami w formie zdrowej rywalizacji. Boisko do piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki siłą rzeczy ją determinuje. Może to być niedzielna gierka w gronie najbliższych lub występy w lidze amatorskiej w środku tygodnia. Niezależnie od tego, dbanie o własną kondycję i formę poprzez rywalizację na bramki lub punkty motywuje nas do dania z siebie wszystkiego.