Mobilna kosmetyczka, czyli pomysł na biznes

Mobilna kosmetyczka, czyli pomysł na biznes

Mobilny salon kosmetyczny to coraz bardziej popularny pomysł na biznes. Takie usługi cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientek, które nie są w stanie dotrzeć do stacjonarnego salonu kosmetycznego, ze względu na pracę bądź opiekę nad dziećmi. Biznes ten nie wymaga dużego nakładu finansowego, jednak powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Sprawdź, co warto kupić, aby rozpocząć działalność mobilnej kosmetyczki.

Sprzęt

Należy pamiętać, że w domu klientki nie zawsze będą odpowiednie warunki do wykonania zabiegu kosmetycznego. Na tę ewentualność warto się przygotować. Z pewnością przyda się przenośny fotel kosmetyczny, który zapewni wygodę klientkom, podczas wykonywania zabiegu, ale również nam. Taki fotel możemy w łatwy sposób złożyć i bez problemu zmieści się do bagażnika samochodu. Kolejnym urządzeniem wartym uwagi jest tak zwany kombajn kosmetyczny. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, zawierające nawet kilkanaście funkcji, które pozwolą na wykonywanie zabiegów na twarz. Jego ogromną zaletą jest fakt, że nie zajmuje dużo miejsca, a niektóre z nich są dostępne w wersji biurkowej. Świetnie sprawdzi się w przypadku mobilnego salonu kosmetycznego.

Mobilny manicure

Przed założeniem biznesu mobilnej kosmetyczki, powinnyśmy zastanowić się, jakie usługi będziemy świadczyć. Najlepiej sprawdzą się te, które nie wymagają dużej ilości sprzętu. Bardzo popularną usługą z dojazdem do domów klientek jest manicure. Jaki sprzęt będzie potrzebny? Frezarka kosmetyczna, lampa UV oraz lakiery i ozdoby do paznokci. Do transportu, z pewnością przyda się kuferek kosmetyczny, w którym zmieścimy większość potrzebnych rzeczy. W swojej ofercie warto zaznaczyć, do ilu kilometrów możemy się przemieszczać do klientek oraz ewentualnie, podać dodatkowe stawki za dojazd. W ten sposób unikniemy nieporozumień.

Depilacja

Kolejną usługą, którą możemy wykonywać w domu klientek jest depilacja. Mobilne usługi są dużym udogodnieniem dla klientek, które nie chcą tracić czasu na dojazd i stanie w korkach. Dodatkowo, często nie mają możliwości skorzystać z usług salonu kosmetycznego w godzinach jego otwarcia, ze względu na pracę. Dlatego mobilna kosmetyczka, oferująca szeroki zakres usług to z pewnością strzał w dziesiątkę. Zabieg, który możemy łatwo wykonać w domu klientki, to depilacja. W przypadku depilacji woskiem, potrzebny będzie przede wszystkim podgrzewacz do wosku. Bardzo popularna jest również depilacja laserowa, a sprzęt również nie zajmuje zbyt wiele miejsca i sprawdzi się podczas transportu.

Mobilne salony kosmetyczne stają się coraz bardziej popularne, a wiele osób z przyjemnością korzysta z ich usług.