Konsultacje lekarskie online – nowocześnie i wygodnie!

Konsultacje lekarskie online – nowocześnie i wygodnie!

Pandemia koronawirusa udowodniła, że zdalne konsultacje wideo między lekarzem a pacjentem są technicznie możliwe i coraz bardziej akceptowalne. Zastępują konsultacje bezpośrednie lub telefoniczne i choć wiele zależy od specyfikacji każdej choroby, w dużej mierze to wygodny sposób, by szybko otrzymać pomoc. Jakie jeszcze są tego zalety…?

Konsultacje lekarskie online – kiedy wystarczą?

Dziś dzięki technologii istnieją sposoby, aby dotrzeć do lekarza bez konieczności wizyty w klinice. Dzięki konsultacji online możesz uzyskać specjalistyczną opiekę zdrowotną w przypadku chorób, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu. Ludzie coraz częściej korzystają z takiego rozwiązania, szczególnie wtedy gdy przedłużają podjęte stacjonarnie leczenie lub gdy zgłaszają łatwo rozpoznawalny problem nawracający regularnie, taki jak alergie sezonowe, łuszczyca czy angina. Szczególnie doceniane są konsultacje online ze swoim lekarzem rodzinnym, który zna nas i naszą historię chorób. Jednak gdy czujemy się źle, nasze samopoczucie obniża się i nie potrafimy rozpoznać choroby, znacznie bezpieczniej udać się na konsultację stacjonarną.

Nie tylko antykoncepcja hormonalna – recepta

Lekarze rodzinni oraz prywatni w czasie odbycia konsultacji online mogą przepisywać leki dostępne na receptę, na przykład leki hormonalne czy sterydy. Praktyka ta jest ogólniestosowana szczególnie w momencie, w którym zgłaszamy się do naszego lekarza, na przykład ginekologa czy pulmonologa, który zna naszą historię leczenia. Dzięki temu nie będziemy narażeni na problemy związane z przerwaniem cyklu przyjmowania leków, które wymagają regularnego stosowania, takich jak na przykład antykoncepcja hormonalna. Recepta online, którą wystawi lekarz w czasie konsultacji, działa dokładnie tak, jak standardowa recepta – pojawi się na naszym profilu zaufanym, a otrzymany od lekarza kod pozwoli zrealizować ją w aptece bez konieczności wydruku.

Prywatne konsultacje online a zwolnienie lekarskie

Na podobnej podstawie uzyskać możesz zwolnienie lekarskie L4. Wystawione także znajdzie się na Twoim profilu zaufanym, na który zalogujesz się chociażby dzięki aplikacji bankowej. Zwolnienie lekarskie zostanie dostarczone bezpośrednio do pracodawcy. Pamiętaj, że w przypadku konsultacji online zyskujesz pewność, że korzystasz z bezpiecznego systemu i serwera, a Twoje dane będą poufne. Dzięki konsultacjom online nie ponosisz również ryzyka zarażenia się wirusem lub bakterią, które „złapać” można w poczekalni lekarskiej. Jeśli więc Twój układ odpornościowy jest osłabiony oraz wystąpiła u Ciebie niemożność realizowania się zawodowo, dla zdrowia swojego i współpracowników, a także samego lekarza zdecydowanie lepiej skorzystać z konsultacji online i poprosić o L4.