Kiedy korzystać ze wsparcia specjalisty?

Kiedy korzystać ze wsparcia specjalisty?

Są takie sytuacje, w których skorzystanie ze wsparcia specjalisty okazuje się niezastąpione. Zwłaszcza wtedy gdy, dotyczy to problemów natury psychologicznej. W takich momentach nie ma co zwlekać. i warto po prostu zgłosić się do psychologa. Zarówno z osobą dorosłą, jak i z dzieckiem. Szybkie działanie pozwoli przywrócić spokój ducha, poczuć się lepiej i znaleźć przyczynę problemów. Czasami trudno jest spojrzeć na wszystko z perspektywy, a wizyty u specjalisty na pewno pozwolą nabyć taki zdrowy dystans.

Czym jest mutyzm wybiórczy i kiedy ma się z nim do czynienia?

W ostatnim czasie coraz częściej pojawia się określenie mutyzm wybiórczy. Z czym jest to związane? Przede wszystkim mutyzm wybiórczy to przypadłość, która dotyka najmłodszych. Zmagają się z nią dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Dotyczy on sporych problemów w komunikacji. Na przykład dziecko, które cierpi na mutyzm wybiórczy, ma świetny kontakt ze swoimi domownikami, ale nie potrafi nawiązywać relacji z innymi dziećmi, chociażby w szkole. Milczy, nie reaguje na komunikaty, nie odpowiada na pytania... Gdy zauważy się takie objawy u swojej pociechy, ważne jest to, aby jak najszybciej zareagować. Tylko szybkie działanie może przynieść odpowiednie rezultaty!

Psycholog dziecięcy - kiedy udać się na wizytę?

Problemy dzieci nigdy nie powinny być lekceważone. Najmłodsi często mają trudności z wyrażeniem swoich potrzeb lub z wyjaśnieniem swoich problemów, ale nie oznacza to, że ich nie mają. Wręcz przeciwnie. Jeśli zauważy się u swojego dziecka niepokojące zachowania czy sygnały, które daje, warto z nim o tym porozmawiać. Jeśli rozmowa na niewiele się zda, wtedy warto zainterweniować poważniej i zdecydować się na wizytę u psychologa. Psycholog dziecięcy Kraków pomoże znaleźć źródło problemu i porozmawia z dzieckiem o wszystkim, co stanowi dla niego problem bądź trudność. Takiej wizyty nie warto odkładać, gdy widzi się cokolwiek niepokojącego.

Duchowe uzdrawianie, czyli jak pomóc sobie znaleźć sens życia

Czasami nie tak trudno zboczyć z obranej przez siebie ścieżki i nieco zagubić się w życiu. Co można zrobić, aby powrócić na właściwe tory? Najlepszym rozwiązaniem będzie duchowe uzdrawianie. Już nawet po jednej sesji można poczuć się o wiele lepiej. Takie sesje pozwalają zajrzeć w głąb siebie, odnaleźć swoje ukryte pragnienia i nauczyć się pracować z energią. Naprawdę w krótkim czasie osiągnąć można rezultaty, o których się marzy. To ma duży wpływ na życie.