Jakie rodzaje masażu warto oferować w swoim salonie SPA?

Jakie rodzaje masażu warto oferować w swoim salonie SPA?

Masaż pleców może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim, może być pomocny w walce z bólem, ale również może zwiększać odporność, łagodzić stres i poprawiać poziom energii. Obecnie, coraz więcej osób uczęszcza na masaż regularnie, a salony SPA posiadają szeroką ofertę. Jakie zatem rodzaje masażu warto oferować w swoim salonie SPA, aby wyróżnić się atrakcyjną ofertą? Sprawdź!

Masaż tajski

Masaż tajski cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Azji, ale także na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza dzięki spektakularnym efektom. Przede wszystkim, jest to technika korzystająca z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny tajskiej. Do jego wykonania niezbędny jest odpowiedni kurs masażu Wrocław, na którym można poznać wszystkie tajniki masażu tajskiego. Jest on przeznaczone przede wszystkim dla fizjoterapeutów, pracowników SPA czy rehabilitantów. Masaż tajski redukuje ból pleców, poprawia zakres ruchu, łagodzi stres i poprawia nastrój. Ciało po masażu jest rozluźnione i rozciągnięte.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest obecnie bardzo popularny. Do masaży wykorzystuje się kamienie wykonane z bazaltu pochodzenia wulkanicznego. Posiadają one zaokrąglone kształty i rozmiary pasujące do różnych miejsc na ciele czy dłoni. Masaż kamieniami poprawia elastyczność i jędrność skóry. Dodatkowo, działa relaksująco i łagodzi stres. Może być pomocny w walce z cellulitem. Jest on uznawany za masaż regenerujący cały organizm. Masaż kamieniami poprawia również cyrkulację krwi, dzięki czemu wpływa na szybszą przemianę materii. Jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów masażu w salonach SPA.

Masaż relaksacyjno-aromaterapeutyczny

Kolejnym, niezwykle popularnym rodzajem masażu jest masaż relaksacyjno-aromaterapeutyczny. Jest to połączenie masażu klasycznego z użyciem olejków eterycznych. Wprowadza w stan głębokiego odprężenia oraz relaksu. Poprawia kondycję skóry i poprawia nastrój. Dodatkowo, wybrane olejki wnikają w głąb skóry i pozostawiają ją nawilżoną i elastyczną. Wybór olejków eterycznych jest ogromny i różnią się one właściwościami. Do masażu wykorzystuje się między innymi olejek lawendowy, który uspokaja, poprawia nastrój i może regulować sen. Kolejnym, równie popularnym olejkiem jest eukaliptus. Łagodzi różnego rodzaju bóle w ciele, między innymi mięśni i stawów, a także bóle miesiączkowe. Warto wspomnieć także o olejkach cytrynowych i pomarańczowych, które pięknie pachną, pozwalają się odprężyć i oczyścić umysł.