Jak zaplanować świąteczne porządki?

Jak zaplanować świąteczne porządki?

Lato minęło bardzo szybko, nadeszła jesień, nim się obejrzymy rozpoczniemy przygotowania do świąt. Boże narodzenie, to cudowny czas, który chcemy spędzić z rodziną i najbliższymi. Jednak same przygotowania często spędzają nam sen z powiek. Grudzień wypełniony jest obowiązkami i gdy przychodzi moment na celebrację, często jesteśmy tak zmęczeni, że nie pałamy entuzjazmem. Dlatego też, do tego pięknego okresu warto przygotować się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Świąteczne porządki – przygotowania rozpocznij już w listopadzie

Grudzień to okres, w którym powinniśmy się skupić na tym co najprzyjemniejsze. Świąteczne pieczenie pierniczków, kupowanie prezentów, ubieranie choinki i oglądanie świątecznych filmów, powinny nastrajać nas do tych magicznych dni. Dlatego też to co najmniej przyjemne w przygotowaniach do świąt, powinniśmy zaplanować o wiele wcześniej. Listopad to idealny moment, za generalne porządki. Najpierw skupmy się za zakupie niezbędnych środków czystości. Hurtownia chemii gospodarczej to miejsce, gdzie dostaniemy wszystko to, czego nam potrzeba do posprzątania naszych czterech kątów. Dostaniemy tu akcesoria, które pochodzą od najlepszych marek na świecie. Zakupy zrobimy w szybki sposób, a dostawę otrzymamy pod podany adres. Ponadto nie wydamy na to milionów.

Stwórz harmonogram działania, który pomoże Ci w porządkach

W świątecznych porządkach najważniejszy jest plan działania. Warto go stworzyć, by zabrać się za sprzątanie z odpowiednim wyprzedzeniem. Najważniejsze jest rozplanowanie najbardziej wymagających czynności, jak mycie okien, pranie firanek i dywanów. Gdy się już z nimi uporamy, reszta powinna przyjść nam z łatwością. Porządki możemy robić według pomieszczeń, łazienka, sypialnie, korytarz, przedpokój, salon, a na koniec kuchnia. Oczywiście czynności takie jak wycieranie kurzy czy szafek, musimy wykonywać zdecydowanie częściej i regularnie.

Bożonarodzeniowe sprzątanie domu wcale nie musi być straszne!

Świąteczne porządki tylko na pierwszy rzut oka wydają się czymś strasznym i nie do ogarnięcia. Oczywiście jeżeli zostawimy je na ostatnią chwilę, mogą przyprawić nas o stres. Dlatego też warto pomyśleć o tym już w listopadzie. Sprzątanie możemy zaplanować na robocze dni tygodnia, tak by sobota oraz niedziela, były czasem przeznaczonym na relaks i odpoczynek. Każdego dnia możemy poświęcić nawet 20 minut dziennie na porządkowanie i przygotowywanie naszego mieszkania na okres świąteczny. Dzięki temu zyskamy sporo czasu w grudniu i przeznaczymy go na to co w tym okresie najfajniejsze. A Wy myślicie już o świątecznych przygotowaniach?