Jak zadbać o swoje dziecko?

Jak zadbać o swoje dziecko?

Właściwa postawa ciała oraz odczuwanie poszczególnych bodźców to niezwykle ważne elementy, które mogą wpływać na prawidłowe funkcjonowanie twojego dziecka. Jeżeli w ostatnim czasie zauważyłeś, że twoja pociecha wykazuje problemy w którymś z wymienionych aspektów, warto skonsultować się ze specjalistą. Do kogo się udać? Odpowiadamy!

Fizjoterapia kręgosłupa Wrocław

Wciąż niewielu rodziców zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka odgrywa prawidłowa postawa kręgosłupa. Jakiekolwiek zaniedbania mogą rzutować na odczuwanie dolegliwości bólowych bądź nasilonych problemów w życiu dorosłym. Chcąc temu zapobiec, warto udać się do odpowiedniego fizjoterapeuty. Fizjoterapia kręgosłupa (Wrocław) zajmuje się wrodzonymi i nabytymi wadami postawy. Regularne wizyty mogą skorygować nabyte problemy lub nauczyć właściwej postawy, co z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

Czym charakteryzuje się integracja sensoryczna?

Integracja sensoryczna to nic innego jak zdolność prawidłowego odczytywania i rozumienia poszczególnych bodźców zewnętrznych. Właściwe odczuwanie informacji poprzez zmysły pozwala na rozumienie świata i zasad jego funkcjonowania. Niekiedy jednak zdarza się, że proces ten zostaje zaburzony, a objawy możemy zaobserwować we wczesnym dzieciństwie. W takim przypadku warto zastanowić się nad wdrożeniem zajęć integracji sensorycznej, która nie tylko wspomoże rozwój, ale również poprawi koncentrację, koordynację oraz zniweluje pojawiające się problemy. Najczęstszymi objawami, które mogą sygnalizować nieprawidłowości integracji sensorycznej są nadwrażliwość lub obniżona wrażliwość na bodźce w tym dotyk, dźwięki, czy światło, problemy z równowagą, nadmierna agresja, ruchliwość, czy wybredność np. w jedzeniu.

Jak przebiega diagnoza integracji sensorycznej –  Kraków

Diagnoza integracji sensorycznej (Kraków) przede wszystkim polega na przeprowadzeniu badania psychologicznego, które zobrazuje występujące problemy u pacjenta. Dopiero po jej wykonaniu specjalista może określić gotowość szkolną dziecka, jego zdolności logopedyczne oraz dalsze postępowanie w aspekcie integracji sensorycznej. Najczęściej oprócz szerszej konsultacji zalecana jest terapia indywidualna bądź grupowa zarówno z pedagogiem, jak i fizjoterapeutą, którzy pomogą dziecku w nabyciu umiejętności społecznych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwi lub zastrzeżeń co do prawidłowego rozwoju zachęcamy do współpracy. Pozwoli to na wdrożenie szybkiej interwencji.