Jak dbać o zdrowie w okresie jesienno - zimowym?

Jak dbać o zdrowie w okresie jesienno - zimowym?

Zdrowy styl życia jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pełnowartościowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa. Zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na równego rodzaju infekcje i wirusy, warto szczególnie zadbać o swoje zdrowie Sprawdź, jak!

Zdrowotne właściwości miodu

Miód, poza dobrym, słodkim smakiem, posiada wiele zdrowotnych właściwości, które pozytywnie wpływają przede wszystkim na nasz układ odpornościowy. Warto o to zadbać, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Ponadto obniża ciśnienie krwi, wspomaga leczenie wrzodów żołądka oraz chorób wątroby. Warto pamiętać również o tym, że właściwości miodu mogą się różnić, w zależności od jego rodzajów. Na przykład miód akacjowo - łąkowy znajduje zastosowanie w przy zaburzeniach układu trawiennego, a miód gryczany działa bakteriobójczo i goi rany. Warto wprowadzić miód do swojej codziennej diety!

Suplementy diety

Zdarzają się sytuacje, zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym, kiedy poziom witamin w naszym organizmie spada. Może to być spowodowane niezdrową i nieregularną dietą, która często wynika z braku czasu, a także dużej ilości obowiązków i związanym z tym stresem. Dodatkowo, zimą często brakuje świeżych warzyw i owoców, a brak słońca i ruchu powoduje częste infekcje. W tych sytuacjach warto sięgnąć po kompleks witamin, który uzupełni niedobory w naszym organizmie i zapewni jego prawidłowe funkcjonowanie. Warto pamiętać, że podstawowym elementem zdrowego trybu życia jest zdrowa dieta, natomiast od czasu do czasu warto skorzystać z dobrej jakości suplementów, które wspomogą nasze funkcjonowanie, przede wszystkim w okresie jesienno - zimowym.

Zdrowe odżywianie z rozwagą

Podczas zdrowego odżywiania, warto zachować również zdrowy rozsądek. Każdemu z nas, od czasu do czasu, przyjdzie ochota na coś słodkiego. Zwłaszcza podczas długich, zimowych wieczorów. To wcale nie oznacza, że musimy za wszelką cenę pozbyć się chęci sięgnięcia po słodką przekąskę. Istnieją sposoby na to, jak temu zaradzić. Przede wszystkim warto wybierać słodycze lepszej jakości, bez zbędnych, szkodliwych dla naszego organizmu składników, takich jak syrop glukozowo - fruktozowy. Obecnie możemy zamówić specjalnie przygotowane, z wysokiej jakości składników ciasta lub torty. Gdańsk, wśród nadmorskich miast, przoduje pod względem firm zajmujących się wyrobami cukierniczymi na zamówienie. Dzięki temu wiemy, co jemy i nie musimy całkowicie rezygnować ze słodkich przekąsek.

Zdrowy tryb życia wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie z wyrzeczeniami. Odpowiednie podejście do odżywiania, bez całkowitego rezygnowania z małych "grzeszków" może sprawić, że zdrowa dieta wejdzie nam w nawyk!