Jak dbać o włosy zimą?

Jak dbać o włosy zimą?

Pielęgnacja włosów jest niezwykle ważna przez cały rok. Jednak zimą nasze włosy są narażone na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Wiatr i niska temperatura sprawia, że nasze włosy stają się suche. Dodatkowo fakt, że zimą nosimy czapkę lub ubieramy kaptur sprawia, że włosy zaczynają się przetłuszczać i elektryzować. Jak zatem zadbać o włosy zimą? Podpowiadamy!

Jaki szampon wybrać zimą?

Zimą nasze włosy narażone są na przesuszenie. Nasza skóra głowy z kolei łatwo się przetłuszcza przez noszenie czapki. Oczywiście nie musisz rezygnować z jej noszenia. Jest to nawet wskazane, gdyż czapka chroni nasze włosy i skórę głowy przed mrozem. Warto jednak wybierać czapkę z naturalnego materiału, na przykład wełny. Zimą wybieraj łagodne, naturalne szampony do włosów, najlepiej nawilżające. Nie powinny zawierać składników obciążających, jak parabeny, SLS-y oraz silikony. Niezbędne jest również dokładne mycie skóry głowy, najlepiej dwukrotnie przy każdym myciu. Dzięki temu skóra głowy będzie oczyszczona, co pozytywnie wpłynie na porost włosów. Unikniemy również dzięki temu nadmiernego przetłuszczania się włosów.

Pamiętaj o odżywce

Odżywka to niezwykle ważny kosmetyk w zimowej pielęgnacji włosów. Nie zapomnij użyć jej po każdym myciu. Aby mogła ona odpowiednio zadziałać, należy ją delikatnie wczesać w mokre włosy za pomocą grzebienia. Podobnie jak w przypadku szamponu, warto wybierać odżywki z naturalnym składek. Zwróć również uwagę na to, aby posiadała właściwości nawilżające. Do swojej zimowej pielęgnacji warto wprowadzić również maski do włosów. Warto stosować je raz w tygodniu i przetrzymać na włosach nieco dłużej - najlepiej 10-15 minut. Maski pomagają zatrzymać wodę w głębi włosów, dzięki czemu mniej się przesuszają i stają się zdrowe i lśniące. To szczególnie ważne zimą, gdy zarówno temperatura na zewnątrz, jak i suche powietrze w domu spowodowane ogrzewaniem nie sprzyja naszym włosom.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jest jeszcze kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać podczas pielęgnacji włosów zimą. Niezwykle ważne jest zabezpieczanie włosów olejkiem przed każdym wyjściem z domu. Olejek skutecznie zabezpiecza włosy przed wiatrem i mrozem. Najlepszym wyborem będzie olej lniany lub ze słodkich migdałów. Dodatkowo, raz na jakiś czas warto wykonać olejowanie włosów. Polega ono na nałożeniu olejku na suche włosy. Po około 30 minutach należy umyć włosy dokładnie szamponem i nałożyć odżywkę. Taki zabieg pielęgnacyjny doskonale nawilży i odżywi włosy pozostawiając je lśniące i zdrowe.