Jak dbać o włosy w okresie jesienno-zimowym?

Jak dbać o włosy w okresie jesienno-zimowym?

W okresie jesienno-zimowym zdarza się, że nasz organizm jest osłabiony. Ma to również wpływ na kondycję naszych włosów. Dodatkowo, na niską temperaturę i chłodny wiatr nasze włosy również nie pozostają obojętne. Jak zatem dbać o włosy w tym okresie, aby były lśniące i zdrowe? Podpowiadamy!

Jaki szampon wybrać?

Warto pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na pięknych i lśniących włosach, powinniśmy na początek zadbać o skórę naszej głowy. Jej stan ma ogromny wpływ na porost włosów. Jeśli stworzymy im odpowiednie warunki do rośnięcia, to z pewnością odwdzięczą nam się wieloma nowymi włosami, które nazywane są "baby hair". Aby zadbać o skórę głowy, niezbędne są odpowiednie szampony do włosów. Powinny być przede wszystkim delikatne i dostosowane do naszych potrzeb. Raz w tygodniu warto użyć również szamponu oczyszczającego, który pozwoli nam pozbyć się resztek kosmetyków z naszych włosów. Warto pamiętać, że dokładne mycie włosów, najlepiej co drugi dzień i dbanie o skórę głowy to podstawa! Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie włosów

W okresie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, a w mieszkaniu powietrze jest suche ze względu na ogrzewanie, nasze włosy potrzebują nawilżenia. W tym celu niezbędne będzie stosowanie odżywki nawilżającej po każdym myciu. Dodatkowo, raz na tydzień zaleca się nałożenie na włosy maski nawilżającej. Warto wspomnieć o tym, jak wiele korzyści może przynieść olejowanie włosów. Polega ono na tym, że na suche włosy przed myciem nakładamy olejek, który ma za zadanie nawilżyć i odżywić nasze włosy. Doskonale sprawdzi się między innymi olej ze słodkich migdałów lub arganowy. Po kilkunastu minutach należy umyć włosy tak, jak zwykle. Po wysuszeniu włosy będą lśniące i gładkie. Warto również zaopatrzyć się w olejek z silikonami do zabezpieczania końcówek przed wiatrem oraz niską temperaturą. Taki olejek powinien być stosowany za każdym razem po wysuszeniu włosów.

Kilka przydatnych wskazówek

Dbanie o włosy w okresie jesienno-zimowym to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto pamiętać również o tym, aby stosować oszczędną stylizację. Oznacza to, że powinniśmy jak najrzadziej używać prostownicy czy lokówki. Wysoka temperatura może niszczyć nasze włosy. Dodatkowo, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, warto jest nosić czapkę, która chroni cebulki włosów. Nie zapominajmy, aby odżywiać nasze włosy także od wewnątrz.  Ogromny wpływ na wygląd i stan naszych włosów ma zdrowa dieta, bogata w witaminy i minerały.