Jak dbać o czystość w łazience?

Jak dbać o czystość w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, o którego czystość szczególnie należy dbać. Wynika to z tego, że w łazience często panuje wilgoć, a to doskonałe warunki dla rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Jak zatem zadbać o czystość w łazience? Dowiesz się w tym artykule!

Jak dbać o płytki w łazience?

W łazience należy przede wszystkim regularnie czyścić płytki, zarówno te na ścianie, jak i na podłodze. Dzięki temu nie doprowadzimy do trwałych zabrudzeń. Płytki na ścianie możemy przetrzeć zwilżoną ściereczką, a fugi najlepiej jest wyczyścić za pomocą starej szczoteczki do zębów. W przypadku płytek do podłogi, należy zwrócić szczególną uwagę na fugi, które łatwo ulegają zabrudzeniu. Z mniejszym brudem doskonale radzą sobie płyny do mycia podłóg. Jednak do czyszczenia mocno zabrudzonych fug warto użyć octu z płynem do mycia naczyń. Warto również stosować środki do impregnacji, które pozostawiają na podłodze delikatną warstwę zapobiegającą osadzaniu się brudu. Do mycia łazienki należy używać przeznaczonych do tego preparatów, chyba, że korzystamy z naturalnych środków czystości, jak ocet czy cytryna, które są łagodne i nie zrobią szkód.

Jak czyścić umywalkę i wannę?

Umywalkę oraz wannę należy czyścić często i regularnie. Dzięki temu te elementy łazienki pozostaną w nienagannym stanie na długo. Przede wszystkim, powinniśmy używać do tego jedynie środków z odpowiednim przeznaczeniem. Doskonale sprawdzą się żele lub płyny, które nie tylko czyszczą, ale również usuwają kamień. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dokładne usuwanie wilgoci zalegającej w rogach. Może ona powodować trudne do usunięcia plamy, dlatego tak istotne jest ich regularne czyszczenie. Baterię umywalkową oraz tą, która znajduje się przy wannie należy myć delikatnymi środkami do tego przeznaczonymi. Równie skuteczny może okazać się ocet, który doskonale radzi sobie z kamieniem.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas czyszczenia łazienki, warto przede wszystkim pamiętać o regularnym myciu grzejnika. Zazwyczaj zbiera się na nim dużo kurzu oraz bakterii, które są niekorzystne dla klimatu panującego w pomieszczeniu. Oczywiści należy pamiętać również o regularnym czyszczeniu i dezynfekowaniu toalety. Najlepiej, aby sprzątanie muszli klozetowej odbywało się co najmniej dwa razy w tygodniu. Odpowiednie środki antybakteryjne raz przeciwgrzybiczne warto stosować wieczorem i zostawić na całą noc.