Dlaczego warto korzystać z pomocy psychologów?

Dlaczego warto korzystać z pomocy psychologów?

W życiu każdego z nas zdarzają się trudne sytuacje i problemy, z którymi nie potrafimy sobie sami poradzić. Nie ma w tym absolutnie powodu do wstydu, zwłaszcza, jeśli problem dotyczy rodziny i dzieci. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z pomocy profesjonalistów w dziedzinie psychologii i jakie problemy rozwiązują.

W czym pomoże psycholog?

Zły stan psychiczny i poczucie, że znalezienie wyjścia z sytuacji graniczy z cudem to znaczne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Jest to pierwszy powód, dlaczego warto udać się po pomoc do psychologa. Psychoterapeuta zdiagnozuje, oceni i pomoże rozwiązać problemy z życia rodzinnego czy zawodowego. Trudności w radzeniu sobie ze stresem i problemami da się wypracować u odpowiedniego specjalisty, który swoimi radami i wskazówkami wskaże odpowiedni kierunek. Podnosi on również na duchu i daje nadzieje oraz motywacje do działania. Z porad i pomocy psychologów i psychoterapeutów mogą korzystać zarówno dzieci, dorośli, jak i pary potrzebujące wsparcia w związku.

Mutyzm - czym jest?

Mutyzm to zaburzenie wieku dziecięcego, które objawia się mniej więcej w okolicy piątego roku życia. Charakterystyczną jego cechą jest niemożność mówienia w wybranych sytuacjach społecznych. Najczęściej wynika to z lęków i fobii przed mówieniem i wbrew pozorom, cierpi na to wiele dzieci w mniejszym lub większym stopniu. Mutyzmu nie należy wiązać z nieśmiałością, a może on doprowadzić do unikania przez dziecko sytuacji, w których będzie się musiało odezwać. Mutyzm wybiórczy leczenie - jak wygląda? Dzieci, które borykają się z tym problemem, powinny zostać skierowane do dwóch specjalistów: logopedy oraz psychologa. Psychoterapia w tym wypadku opiera się na skutecznych formach terapii behawioralnej i poznawczej oraz na leczeniu poprzez zabawę. Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym jest też terapią poczucia własnej wartości dziecka.

Problemy w małżeństwie

Jeśli samodzielnie próbowałeś poradzić sobie z kryzysem w związku, ale bezskutecznie, powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy psychoterapeuty. Psychoterapia małżeńska kraków kierowana jest do par, które nie radzą sobie z problemami i nie potrafią się ze sobą odpowiednio komunikować. Wiele par uznaje, że nie podejmując pewnych tematów i unikając drażliwych kwestii, unikną danego problemu, jednak na dłuższą metę takie podejście nie przynosi żadnego rozwiązania. Bez zaangażowania obu partnerów, szczerości i otwartości na potrzeby drugiej osoby bardzo trudno stworzyć dobry udany, trwały i bliski związek.