Czyste i pachnące mieszkanie na wyciągniecie ręki!

Czyste i pachnące mieszkanie na wyciągniecie ręki!

O porządek trzeba dbać, jednak nie każdy jest miłośnikiem sprzątania. Trudne i uporczywe plamy mogą być efektem zaniedbania lub silnego brudu, który lubi się wżerać np. w plastik. Na szczęście w ofercie sklepów można znaleźć chemię gospodarczą, dzięki której sprzątanie stanie się łatwiejsze, a co za tym idzie - przyjemniejsze.

Czym jest chemia gospodarcza?

Hurtownia chemii gospodarczej oferuje szeroki wybór środków do czyszczenia powierzchni różnego rodzaju. Znajdziemy tam produkty do mycia podłóg, mebli, wykładzin, dywanów, szyb, okien, produkty do prania i preparaty do czyszczenia WC. Jest to chemia gospodarcza, która działa bezpiecznie, ale stanowczo i zapewnia długotrwały efekt czystości oraz świeżości. Preparaty tego typu możemy podzielić na dwie kategorie: uniwersalne oraz przeznaczone do profesjonalnego użytku. Uniwersalne służą do powierzchni ceramicznych, emaliowanych oraz urządzeń sanitarnych, natomiast profesjonalne rozprawią się z brudem np. w piekarniku, pod prysznicem lub odtłuszczą powierzchnie nierdzewne i zakonserwują skórę.

Dlaczego nie mogę domyć brudu?

Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze odpowiednich produktów do czyszczenia ich powierzchni jest to, że nie czytamy dokładnie etykiet. Widząc napis "do łazienki", kupujemy produkt i często może okazać się, że nie spełnia on naszych oczekiwań. Na każdym produkcie umieszczane są szczegółowe informacje dotyczące jego zastosowania. Wiele preparatów jest przeznaczonych np. tylko do kabin prysznicowych lub posiadają dokładne instrukcje, jak np. zostawienie płynu na 15 minut. Nie dostosowując się do tych informacji, możemy nie być zadowoleni z działania. Większość chemii gospodarczej potrzebuje czasu, aby zacząć działać, dlatego nie bez powodu w instrukcji proszą o zostawienie substancji na brudzie przez jakiś czas.

Czym kierować się przy wyborze chemii gospodarczej?

Przy wyborze chemii gospodarczej najlepiej kierować się jej składem i zastosowaniem. Jeśli wybieramy produkt do dezynfekcji, ważne, aby miał on w swoim składzie elementy, które zabijają grzyby i bakterie. Tak samo sprawa ma się przy odtłuszczaczach np. do piekarników. Substancje rozpuszczające tłuszcz są w niej niezbędne. Warto też zwrócić uwagę na zastosowanie. Jeśli brud jest uporczywy, uniwersalne środki mogą okazać się za słabe, wtedy najlepszym wyjściem będzie wybór droższego, profesjonalnego preparatu, przeznaczonego konkretnie do danego typu powierzchni i brudu, jak się na niej znajduje. Wiele osób testuje produkty i ocenia je w internecie, tam również można zasięgnąć opinii o danej marce.